Dodany: 2010-11-15 13:30:31

Nauka jazdy dla niepełnosprawnychW dzisiejszych czasach nauka jazdy poznań jest przeznaczona dla różnych osób. Mogą to być zarówno osoby młode, starsze, jak i osoby niepełnosprawne.

 

Ubiegać się o prawo jazdy koszalin może osoba, która osiągnęła wymagany dla danej kategorii wiek, uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do kierowania pojazdem, odbyła szkolenie i zdała egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Również osoba niepełnosprawna musi spełniać wszystkie te warunki.

 

W przypadku określonego rodzaju niepełnosprawności, zarówno nauka jazdy lublin, jak i egzamin państwowy muszą odbywać się na specjalnie przystosowanym do tego celu pojeździe. Jeśli w samochodzie są zamontowane specjalistyczne mechanizmy, dzięki którym nauka jazdy toruń jest możliwa nawet dla osób z dużym upośledzeniem, to osoba taka może bez problemu zdawać egzamin na prawo jazdy. Dziś już prawie nie ma takiego upośledzenia sprawności ruchowej, która wyklucza dopuszczenie do kierowania pojazdem odpowiednio przystosowanym. Opłatę za egzamin praktyczny pobiera się w wysokości połowy kwoty od osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie lekarskie z adnotacją, że mogą prowadzić pojazd silnikowy po przystosowaniu go do rodzaju schorzenia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nauka jazdy dla niepełnosprawnych
Nick: